RXF Freeride 150

CENA: 7 590 PLN

Model OPEN 150 jest konstrukcją wyraźnie większą od modeli OPEN 125 i 140 i największą w rodzinie RXF. Posiada rozstaw osi 1300 mm, wysokość siedzenia 890 mm i waży 78 kg. Stylistyka spójna dla całej rodziny RXF została tak zaprojektowana aby zapewnić największą swobodę ruchów i bezpieczeństwo. Gabaryty modelu OPEN 150 sprawiają, że jest on w zasadzie „dorosłym” motocyklem krosowym. Jedynie jego pojemność czyni go bezpieczniejszym dla młodych adeptów tego pięknego sportu. Jest to zaskakująco lekka i solidna konstrukcja w której dominuje jakość wykonania i montażu.

 

Napędza go silnik czterosuwowy jednocylindrowy o pojemności 150 cm3. W tym modelu sprzęgło przeniesiono z końcówki wału korbowego na wał wejściowy skrzyni biegów co sprawiło, że mniejsze prędkości względne tarcz sprzęgła ułatwiają zmianę biegów zwłaszcza przy wysokich obrotach. Czterobiegowa mechaniczna skrzynia biegów świetnie nadaje się do nauki sprawnego posługiwania się sprzęgłem i nożną dźwignią zmiany biegów. Prócz elektrycznego startera motocykl posiada też nożną dźwignię rozruchową – tak zwany kick starter.

Zbiornik paliwa mieści 6,5 litra benzyny. OPEN 150 posadzony jest na kołach z tyłu 16 a z przodu 19 cali. Tak duże koła powodują mniejszą wrażliwość na nierówności terenu. Zawieszenie to  sprawdzony  VOLT V-ONE. Na pokładzie znajdują się też hydrauliczne hamulce tarczowe – z przodu z osłoniętą tarczą.

Ważnym elementem bezpieczeństwa jest bardzo sztywna rama wytrzymująca duże obciążenia i udary. Tradycyjnie układ wydechowy został poprowadzony w sposób praktycznie uniemożliwiający kontakt z nim a więc i poparzenie.

SPECYFIKACJA

SILNIK

150 cm3

SKRZYNIA BIEGÓW

Manualna, 4-biegi

MOC

9.6 kW (12.9 KM)

CHŁODZENIE

Powietrze

KOŁA PRZÓD / TYŁ

Stalowe 19″ / 16″

HAMULCE PRZÓD /TYŁ

Tarczowe

TYLNY WAHACZ

Stalowy

KIEROWNICA

Stalowa, fatbar 28.6 mm

ZAWIESZENIE PRZÓD

VOLT V-ONE 830 mm

ZAWIESZENIE TYŁ

VOLT V-ONE 350 mm, regulacja odbicia

ROZSTAW OSI

1300 mm

PRZEŚWIT

235 mm

WYSOKOŚĆ KANAPY

890 mm

ZBIORNIK PALIWA

6.5 L

WAGA SUCHA

78 kg